Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Столтенберг: НАТО розробило плани з оборони в разі нападу Росії

Генсек НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що Альянс розробив плани з оборони в разі нападу Росії. Опис плану зайняв 4400 сторінок.
Про це повідомляє BILD.
За словами Столтенберга, напрацьований документ є "найбільшим оборонним планом після закінчення Холодної війни". У ньому виділено декілька основних пунктів.
Зокрема верховний головнокомандувач НАТО в Європі в разі загрози зможе ухвалювати частину рішень без консультацій зі структурами альянсу. Окрім цього у Європі буде збільшено сили підвищеної бойової готовності до 300 тисяч солдатів і офіцерів.

Також країни "східного флангу" підтримають бойові групи союзників по Альянсу:
німецькі солдати захистять Литву; канадські – Латвію; британці – Естонію; американці – Польщу.
Столтенберг розповів, що наразі обговорюється створення другого штабу сухопутних сил НАТО у Вісбадені. Зауважимо, що перший знаходиться в Ізмірі, Туреччина. А ось найважливішим логістичним вузлом буде Німеччина.
Також буде вжито додаткові заходи забезпечення захисту трубопроводів та інших комунікацій від можливих російських диверсій.
У плані вказано, що інвестиції членів альянсу в оборону повинні становити не менше 2% від ВВП країни.
Для захисту НАТО займеться розширенням підрозділів із важким озброєнням, здатних витримати запеклі бої, а також посилить системи ППО, збільшить запаси далекобійної артилерії і ракет.
Результати саміту НАТО
Протягом двох днів з 11 по 12 липня у Вільнюсі проходив саміт країн НАТО. Однією із головних тем стала саме Україна. Учора країни-члени Північноатлантичного Альянсу погодили спільне комюніке, яке має наблизити інтеграцію України. Мова йде про:
багаторічній програмі допомоги Україні; створення органу Рада Україна – НАТО; скасування вимоги щодо виконання ПДЧ.
Також сьогодні лідери країн "Великої сімки" погодили нову декларацію щодо гарантій безпеки для України. G7 обіцяє довгостроково підтримувати нашу країну у сфері безпеки та економічної сфери.

Будь першим хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *