З 2025 року Національна служба здоров'я України почне реалізовувати механізм прямих фінансових санкцій проти медзакладів, які не виконують умови договору. Йдеться про вимагання коштів з пацієнтів та неправильно внесені дані.Про це заявила голова НСЗУ Наталія Гусак в інтерв'ю для проєкту «Боляче».За словами Гусак, санкції і раніше були прописані у договорах, однак не працювали, оскільки були сильно завищеними і через це могли постраждати пацієнти.“Ми дещо санкції змінили, вони будуть помірними, але не низькими. Ми вже отримали всі погодження. Сподіваюся, квітень буде місяцем, коли матимемо нову систему застосування фінансових санкцій. Тоді, коли вимагання коштів за лікування, за ліки, за які оплачує НСЗУ, де неправомірно внесені дані в ЕСОЗ”, – пояснила голова НСЗУ.Вона додала, що зараз, якщо знаходять порушення з боку медзакладів, вони просто повертають кошти НСЗУ, однак, на її думку, цього недостатньо:“Заклад має фінансово відповідати за свої дії, щоб не думали, от зараз знайшли і повернули кошти, а три випадки не знайдуть, то будемо продовжувати цю практику. Тому будемо посилювати цю роботу”, – заявила Гусак.

В НСЗУ розповіли, коли почнуть штрафувати лікарні за вимагання грошей
Читайте також Новини УкраїниІнші публікації категорії Новини України »
- На Хмельниччині перекинувся туристичний автобус з пасажирами
- Організували роботу нелегальних онлайн-казино: адвокату та ще чотирьом учасникам групи повідомили про підозру
- У Нікополі росіяни вдруге атакували рятувальників під час гасіння пожежі
- У Павлограді викрили схему фіктивного працевлаштування на комунальному підприємстві: збитки перевищили 3 млн грн
- СБУ розкрила схему на будівництві захисту для Зміївської ТЕС





