Австрія виступила проти ухвалення гарантій безпеки для України на рівні Євросоюзу. Австрійський канцлер Карл Негаммер під час першого дня саміту ЄС, у четвер, 29 червня, дав зрозуміти, що його країна відмовиться дати потрібну згоду на такі зобов'язання.
Аналогічну позицію зайняли також Ірландія, Кіпр та Мальта, додав глава австрійського уряду.
"Нам як нейтральним державам ясно, що в такому вигляді вони (гарантії безпеки. – Ред.) не можуть існувати", – пояснив Негаммер.
Деякі держави-члени напередодні дводенної зустрічі закликали Брюссель подбати про гарантії безпеки Києву на період після закінчення розв'язаної Росією війни проти України. Вони могли б включати конкретні обіцянки військової допомоги або зобов'язання допомоги у разі нападу, зазначає агентство dpa.
Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц лаконічно прокоментував тему гарантій безпеки. Федеративна Республіка "разом із найближчими союзниками вже довгий час веде такі дискусії з Україною" та продовжить їх, заявив глава німецького уряду.
Тим часом у проєкті підсумкового комюніке учасників саміту йдеться не про гарантії безпеки, а про обіцянки у сфері безпеки, які, як правило, не мають на увазі пряму військову підтримку, зазначає dpa.
"Європейський Союз і держави-члени готові разом з партнерами зробити свій внесок у майбутні обіцянки в галузі безпеки щодо України, які допоможуть Україні у довгостроковій обороні, стримуванні актів агресії та протидії зусиллям щодо дестабілізації", – наводить агентство витяг з документа.
У разі збройної агресії щодо однієї з країн-учасниць Євросоюзу інші держави-члени зобов'язані надати допомогу та підтримку всіма можливими засобами, що зазначено у статті 42 Договору про Європейський Союз. Україна подала заявку на вступ до ЄС у лютому 2022 року, невдовзі після вторгнення російських військ. Єврокомісія у травні того ж року рекомендувала визнати Україну кандидатом на вступ, але при цьому висунула умови, які Києву необхідно виконати.
Будь першим хто прокоментує