Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Україна піднялася в індексі сприйняття корупції

За даними Transparency International Ukraine (TIU), Україна посіла 116 місце серед 180 країн в Індексі сприйняття корупції-2022, піднявшись у рейтингу на 6 пунктів порівняно з минулим роком, коли вона посідала 122 місце.
"33 бали зі 100 можливих отримала Україна в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index – CPI) за 2022 рік. Наш показник виріс на один бал, і тепер Україна посідає 116 місце зі 180 країн у СРІ", – йдеться у повідомленні TIU.

"Антикорупційна система, доречність і доцільність якої роками заперечували проросійські сили в Україні, вистояла. Незважаючи на деякі обмеження, зумовлені воєнним часом, антикорупційні органи працюють, і результати цієї роботи стають дедалі помітнішими" , – повідомив виконавчий директор організації Андрій Боровик.

Ключовим показником Індексу є кількість балів, а не місце у рейтингу. Мінімальна оцінка (0 балів) означає, що корупція фактично підміняє державу, максимальна (100 балів) свідчить про те, що корупція майже відсутня. Індекс оцінює корупцію лише у державному секторі.
Виконавчий директор TIU нагадав, що останніх 5 років Україна то піднімалася, то опускалася в рейтингу.
Минулого року показник України виріс, за словами Боровика, насамперед через виконання владою взятих зобов'язань.
Що вплинуло на підвищення України в рейтингу:

Минулого року було призначено нового керівника САП, що активізувало розслідування корупції на найвищому рівні та зменшило можливості певних політичних груп впливати на ці справи.
Також у 2022 році свою ефективність показав Вищий антикорупційний суд, який за минулий рік ухвалив уже 37 вироків.
Крім того, було ухвалено Антикорупційну стратегію на 2021-2025 роки.
Боровик наголосив, що чимало речей було реалізовано і у сфері приватизації державного майна.

Рейтинг інших країн: Так само, як і Україна, 33 бали мають Алжир, Ангола, Замбія, Монголія, Сальвадор та Філіппіни. На один бал Україну випереджають Боснія та Герцеговина, Гамбія, Індонезія, Малаві, Непал, Сьєрра-Леоне.
Серед сусідів Україна продовжує залишатися вищою за Росію – країна у 2022 році втратила 1 бал і з 28 балами посідає 137 місце у списку.
Також знову знизилися бали Угорщини – 42 бали (-1 бал, 77 місце), та російської сателітки Білорусі (-2 бали, 82 сходинка).
Лідерами рейтингу залишаються Данія, Нова Зеландія та Фінляндія – усі вони з 88 балами ділять перший рядок.
Наприкінці списку, як і минулого року, залишаються Сомалі (13 балів), Сирія (13 балів) та Південний Судан (11 балів).
Щоб не допустити погіршення показників України в рейтингу сприйняття корупції Transparency International Ukraine пропонує владі зробити 4 комплексні кроки:

Завершити конкурси та обрати професійних, незалежних та добропорядних керівників органів антикорупційної екосистеми: Агентства з розшуку та менеджменту активів, Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції.
Провести реформу конституційного правосуддя з урахуванням висновків, наданих Венеціанською комісією. Провести прозорий конкурс щодо відбору суддів Конституційного Суду України. Оновити органи суддівського самоврядування для забезпечення нормального функціонування судових установ та запуску повноцінної судової реформи.
Відкрити дані, де це можливо, і не шкодить інтересам безпеки та оборони. Відновити подання електронних декларацій та їх перевірку НАЗК. Відновити подання звітів політичних партій. Відновити функціонал органів, який обмежили через війну, крім очевидних та обґрунтованих винятків.
Використовувати електронну систему Prozorro для закупівлі відновлення України після російського вторгнення. Забезпечити ефективний контроль та моніторинг закупівель

Будь першим хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *