Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Bloomberg: Акції великих технологічних компаній різко падають (Оновлено)

Ранок понеділка почався з падіння ринку акцій Японії та реакції світових котирувань на торги в Азії.
Оперативну ситуацію відстежує агентство Bloomberg.
Головне за останній час (оновлено о 14:10):
Глобальний розпродаж акцій триває на тлі зростаючого занепокоєння щодо економіки США.
Ф'ючерси на американські фондові індекси падають, причому найбільше постраждав Nasdaq.
Індекс волатильності ринку піднявся до чотирирічного максимуму.
Активні продажі в Азії спровокували автоматичні вимикачі, які зупиняють або призупиняють торги на певний час.
Європейські акції також падають – Stoxx 600 впав на 2,7%.
Ринки збільшують ставки на те, що центральні банки знизять процентні ставки.
Крістіан Мюллер-Гліссман з Goldman Sachs каже, що ситуація на ринку демонструє "деякою мірою здорову корекцію".
Він також каже, що слабкість даних по США стала несподіванкою, але економісти Goldman Sachs "не так вже й стурбовані".

Акції великих технологічних компаній США падають:
Найбільші американські компанії падають на німецькій біржі Tradegate.
Nvidia впала на 17% на біржі. Серед інших лідерів: Apple -10%, Microsoft -9%, Alphabet -9,6%, Amazon -9,3%, Meta -10% і Tesla -10%.
Ситуація в Азії:
Японська валюта зросла приблизно на 3,3% до 141,70 за долар, рівня, який не спостерігався з січня, потрясаючи валютні, фондові та облігаційні ринки в Азії та збільшуючи волатильність після п'ятничних невтішних даних про зайнятість у США.
Японський індекс акцій Topix впав на 12,2%, що стало найгіршим днем з 1987 року, в той час як казначейські облігації та державний борг Японії зросли, через інвесторське занепокоєння.
Індекс MSCI Asia Pacific впав на 4,3%, знецінивши прибуток 2024 року. На TSMC, Samsung Electronics, Toyota та Mitsubishi UFJ Financial, одні з найбільших компаній регіону, припадає більше третини падіння індексу.
Дохідність дворічних казначейських облігацій Японії знизилась на вісім базисних пунктів. Дохідність 10-річних державних облігацій Японії знизилась на 16 базисних пунктів.
Біржові індекси:
Ф'ючерси на Nasdaq 100 впали більш ніж на 6,5% на азіатських торгах, в той час, як ф'ючерси на S&P 500 та Euro Stoxx 50 впали на 3%.
На 11:00 ф'ючерси на індекс Nasdaq починають відскакувати від мінімумів сесії, все ще знижуючись на 4% після втрати 6,5%. Падіння індексу Nasdaq 100 на 4% під час готівкової сесії відправить бенчмарк до ключового рівня підтримки: 200-денної ковзної середньої. Нижче цього рівня індекс не торгувався з березня 2023 року.
Відкриття європейських ринків:
Розпродаж триває і на європейських ринках, хоча і без тієї жорстокості, яка спостерігається в Азії. На ранок понеділка Stoxx Europe 600 знизився на 2%, індекс FTSE 100 приблизно на стільки ж.
Індекс Stoxx Tech Index знизився майже на 5% до найнижчого рівня за останні шість місяців.
Циклічні сектори, такі як банки, акції енергетичних компаній та гірничодобувних компаній, також зазнають значних збитків. Краще тримаються індекси компаній споживчих товарів першої необхідності та продовольчих запасів.
За даними Financial Times, дохідність німецьких дворічних облігацій впала до 17-місячного мінімуму, на 2,2%, в понеділок вранці, оскільки паніка щодо можливої рецесії в США поширилася на європейські ринки.
Станом на 14:10 акції в Європі зазнали менш помітних втрат, хоча базові індекси там впали більш ніж на 2%. Stoxx Europe 600 втратив 2,7%, британський індекс FTSE 100 – 2,68%, французький CAC 40 – на 2,3%, а німецький DAX – на 2,6%.
Прогноз трейдерів на ключові ставки банків:
Трейдери збільшують ставки на те, що світовим центральним банкам доведеться вжити заходів. У якийсь момент ставки на ймовірність екстреного зниження ставки ФРС США досягали 60%.
Причини падіння фінансових ринків:
Побоювання на світових ринках була викликана тривожно слабким липневим звітом про зайнятість в США, який показав, що рівень безробіття підскочив до майже трирічного максимуму в 4,3% на тлі значного уповільнення найму на роботу і посилення побоювань щодо погіршення ситуації на ринку праці.
Це змусило аналітиків з Уолл-стріт прогнозувати збільшення ймовірності того, що Сполучені Штати, найбільша економіка світу, увійдуть в рецесію.
Нещодавнє падіння відбулося після того, як у першій половині цього року фондові ринки по всьому світу різко зросли, досягнувши кількох рекордних максимумів

Будь першим хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *