Керівник Офісу президента Андрій Єрмак наголосив, що Україна не веде ніяких перемовин із Росією. Про це він сказав у телеефірі, коментуючи інформацію, оприлюднену низкою ЗМІ щодо нібито переговорів України та Росії про припинення ударів по енергетиці.
"Ці переговори про те, як про це пишуть, що це нібито переговори "Україна-Росія" — точно неправда. Що відбувається: ми провели тематичні конференції. Перша конференція була щодо енергетичної безпеки. Вона була онлайн, але таким співорганізатором був Катар. І коли ця конференція відбулася, ми зафіксували принципи щодо цього пункту Формули миру. Була дуже велика кількість країн", — сказав Єрмак.
На уточнення, чи була присутня на цих конференціях делегація з Росії, Єрмак наголосив: "Ні-ні, всі ці тематичні конференції вони без Росії".
"Було багато країн із різних континентів. І коли це все закінчилося, ми зафіксували принципи, після цього ми сказали, що якщо сьогодні Катар, наприклад, або інша країна, готова імплементувати ці домовленості через угоди з Україною окремо, і, наприклад, окремо з Російською Федерацією, будь ласка.
Така ж ситуація з продовольчою безпекою. З Туреччиною вже був зерновий коридор. Рік існував. Коли було дві угоди. Одна — "Туреччина — Організація Об’єднаних Націй — Україна" , друга — "Туреччина — Організація Об’єднаний Націй – Росія". Ми сказали: будь ласка, якщо ви готові. Для нас було важливо, що відбулася конференція, всі зафіксували принципи… Якщо хтось готовий після цього, відчуває, що в цих рамках готовий імплементувати досягнення цієї конференції, – будь ласка.
Що мені відомо на сьогодні — поки ніяких домовленостей ні в кого немає. Якщо такі домовленості будуть, — Україна готова їх розглянути, бо це абсолютно відповідає тим принципам, які закладені у Формулі миру України. Всі ці розмови — вони відбуваються, мені здається як, можливо, реакція після тих тематичних конференцій, але точно можу сказати, що Україна ніяких перемовин із Росією не веде", – наголосив Єрмак.
На уточнення журналістки, чи вимагали від України партнери не бити по певних об’єктах на території РФ, керівник ОП відповів: "Давайте так скажемо. Точно у нас ніхто не вимагав нічого, але, безумовно, ми знаємо, що країни підтримають… наприклад, що стосується енергетичної безпеки, якщо би дві такі угоди за посередництва, наприклад, Катару, або іншої країни сталися, я знаю, що країни би підтримали це".
Як пояснив Єрмак, країни підтримали б це "в першу чергу не тому, що їх там турбує щось, що відбувається з Росією, а в першу чергу розуміючи, що для нас це теж важливо, щоби наша енергетична система не була під постійними атаками".
Будь першим хто прокоментує