У Німеччині стартувала масштабна підготовка до потенційного конфлікту з Росією, який, як стверджують експерти, може справити на країну більш значний вплив, ніж війна в Україні. Про це повідомляє Frankfurter Allgemeine Zeitung.
За інформацією видання, Збройні сили Німеччини почали активно впроваджувати в життя стратегічний документ під назвою "План операції "Німеччина".
Документ обсягом близько 1000 сторінок містить детальні інструкції на випадок військових дій. У ньому перераховані об'єкти інфраструктури, що підлягають особливому захисту, а також прописані дії в умовах оборони і кризи. У разі напруженості на східному фланзі НАТО Німеччина стане ключовим центром для перекидання військ, військової техніки, продовольства і медикаментів.
Особливу увагу приділено ролі бізнесу. На зустрічі в Гамбурзі підполковник Йорн Плішке рекомендував компаніям навчати співробітників навичкам, які можуть бути корисними в кризовій ситуації, наприклад, управління вантажівками.
"70% водіїв вантажівок у Німеччині – східноєвропейці. У разі війни їх може просто не виявитися в країні", – зазначив Плішке.
Бундесвер також закликає компанії розробити плани дій на випадок надзвичайних ситуацій, включно із забезпеченням автономного енергопостачання, наприклад, через дизельні генератори. У Гамбурзі вже проведено переговори з представниками торгівлі, промисловості та сільського господарства. Подібні заходи організовуються по всій країні.
Небезпеки зростають: кібератаки, шпигунство та саботаж
Підполковник Плішке підкреслив, що загроза стає реальною вже зараз. Він згадав випадки шпигунства, польоти безпілотників, виявлення схованок зі зброєю, а також спроби саботажу і кібератак.
"Росія активно готується до війни і може бути готовою до нових нападів через 4-5 років", – заявив він із посиланням на дані спецслужб.
У відповідь на зростаючі ризики сенат Гамбурга посилив антикризове управління і цивільну оборону, створивши 40 додаткових постів. Також було введено в дію третю роту внутрішньої безпеки, що складається з добровольців.
Навчання та плани на майбутнє
У Німеччині вже пройшли перші спільні навчання цивільних і військових сил – "Червоний шторм Альфа", спрямовані на захист портової інфраструктури від саботажу. У майбутньому заплановані більш масштабні навчання "Червоний шторм Браво", які охоплять транспортний і логістичний сектори.
Плани бундесверу зустріли підтримку як серед політиків, так і в бізнесі. Керівництво Торгової палати Гамбурга зазначило, що стійкість економіки відіграє найважливішу роль для цивільної та військової оборони країни.
Диверсії на базах НАТО у Німеччині
На початку вересня в німецькому Кельн-Вані правоохоронці розпочали розслідування можливої диверсії на базі НАТО, яка відіграє ключову роль у логістиці, включаючи підтримку України. Ця база використовується, зокрема, для відправлення українських військових, які завершили навчання, із Кельну до Польщі.
Після повідомлень про такі інциденти у Бундестазі висловили підозри, що за ними може стояти Росія.
Водночас у ЗМІ з'явилася інформація про те, що російський диктатор Володимир Путін може відповісти на рішення партнерів України надати дозвіл на удари російською територією далекобійними озброєннями.
Будь першим хто прокоментує