Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

В Україні розширять програму “Доступні ліки”: що говорять у МОЗ

У 2025 році українську програму "Доступні ліки" розширять. Зокрема, до оновленої програми увійдуть лікарські засоби для лікування серцево-судинних, ревматологічних та інших захворювань.
Про це повiдомляє сайт Міністерства охорони здоров’я України.
Завдяки програмі "Доступні ліки" українці можуть отримати безоплатні або частково оплачені ліки проти найпоширеніших хронічних хвороб. У держбюджеті 2025 року на програму заклали 6,6 мільярдів гривень.
Наразі до програми входять понад 500 лікарських засобів та медичних виробів за такими напрямками: серцево-судинні та цереброваскулярні захворювання. У тому числі з первинною та вторинною профілактикою інфарктів та інсультів.
Окрім цього, цукровий/нецукровий діабети, хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів, епілепсія, хвороба Паркінсона, розлади психіки та поведінки. А також лікарські засоби для забезпечення лікування осіб у посттрансплантаційному періоді та для паліативних хворих, які потребують знеболення.
Загалом до оновленої програми "Доступні ліки" увійде понад 30 нових діючих речовин. Зокрема комбіновані лікарські засоби для лікування серцево-судинних, ревматологічних, неврологічних та очних захворювань. А також ендокринологічних хвороб, таких як гіпотиреоз і мігрень. Окрім цих засобів, доступними стануть препарати для дітей та ліки у вигляді крапель і мазей.
Нові лікарські препарати можна буде отримати з початку 2025 року в усіх аптеках, що мають контракт з Національною службою здоров'я України. Таким чином щонайменше 500 тисяч українців зможуть заощадити кошти на лікуванні.
"Цьогоріч ми зобовʼязали приєднатися до програми "Доступні ліки" всі аптеки, які розміщені в лікарнях. Наступного року плануємо, що отримати препарати за програмою можна буде у кожній аптеці", – заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Раніше ми писали, які "Доступні ліки" безоплатні, а які з доплатою. Щоб дізнатися, які ліки доступні безкоштовно можна скористатися Реєстром актуальних лікарських засобів та медвиробів.

Будь першим хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *