За оновленим кодексом систем розподілу електроенергії, стандарт напруги у електричній мережі більше не становитиме 220 вольтів. Про це йдеться у постанові Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.З першого липня 2025 року стандартом напруги у мережі буде 230 вольтів, а не 220, як було раніше."В Україні почнуть діяти європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення, зокрема — перехід на номінальну напругу 230/400 В.Одне з ключових нововведень — встановлення чітких меж допустимого відхилення напруги: від 207 до 253 В (±10% від номінального значення 230 В)", – повідомляють у Нацкомісії.Очікується, що ці зміни позитивно вплинуть на якість електропостачання. Завдяки стабільній напрузі зменшиться ймовірність пошкодження побутової техніки, а також знизиться потреба у використанні додаткових захисних пристроїв, зокрема стабілізаторів.Окрім цього, це сприятиме підвищенню енергоефективності: електроприлади зможуть працювати в оптимальних умовах, без перевантажень і зайвих втрат енергії.

Більше не 220 вольтів: в Україні змінили норми електричної напруги
Читайте також ЕкономікаІнші публікації категорії Економіка »
- Європарламент підтримав цифровий євро: що зміниться для платежів
- Росія може закрити експорт дизеля після ударів по НПЗ
- Обмеження на бензин дісталися головного нафтового регіону Росії
- В Україні хочуть різко підвищити штрафи за перевищення швидкості
- НБУ оштрафував “Укрпошту” за порушення на платіжному ринку





