Тільки чверть американців вважають, що війна США з Іраном вартувала своїх витрат. На цьому тлі рейтинг схвалення Дональда Трампа знову опустився до мінімуму його другого терміну. Лише 24% американців вважають, що війна з Іраном була виправданою з урахуванням її ціни для США.
Про це свідчить нове опитування Reuters/Ipsos, проведене після попередньої угоди Вашингтона і Тегерана. Половина опитаних заявили, що конфлікт не вартував понесених витрат, решта не визначилися з відповіддю. Опитування також показало, що 63% американців вважають малоймовірним, що угода Трампа з Іраном призведе до довгострокового миру між країнами.
Тільки 18% респондентів вірять у такий результат. Рейтинг схвалення Трампа знизився до 34%. Це повторення найнижчого показника його другого президентського терміну, який Reuters/Ipsos фіксував у квітні.
Тільки 23% американців вважають, що після війни США опинилися в сильнішій позиції щодо Ірану. При цьому 35% вважають, що позиція Вашингтона стала слабшою. Окремою проблемою для Трампа залишається економіка.
Його роботу щодо вартості життя схвалюють лише 22% американців, що близько до мінімальних показників його президентства. Водночас непопулярність війни з Іраном не означає автоматичної відмови США від підтримки України. Але вона показує, що американські виборці дедалі жорсткіше оцінюють зовнішню політику через ціни, витрати бюджету та особисті фінансові наслідки.






