Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

ТЕЛЕГРАФ

Лубінець: Україна повернула тіла українських військових, вбитих росіянами у Оленівці

В Україну вдалося повернути тіла українських військових, які загинули через теракт окупантів в Оленівці, наразі проходить аналіз ДНК для ідентифікації
Про це йдеться у повідомленні уповноваженого ВРУ з прав людини Дмитра Лубінця у Telegram.
"Україні вдалося повернути тіла українських захисників. Більшість із них – ідентифіковані… Наразі проходить аналіз ДНК, рідні відповідними органами поінформовані", — зазначив він.

Лубінець додав, що українці, які загинули в Оленівці, мали офіційний статус військовополонених. Вони були верифіковані МКЧХ.
Омбудсмен також розповів, що після теракту вперше спілкувався з російською уповноваженою Тетяною Москальковою і запропонував допустити в Оленівку міжнародних експертів.

Спочатку російська сторона погодилась, але потім з'явилися інформація, що росіяни терміново прибирають барак, в якому утримували українських військовополонених і де росіяни влаштували вибух, щось упорядковують, проводять "ремонтні роботи".
В результаті на місце злочину так і нікого не допустили.
Крім того Місія ООН зі встановлення фактів про теракт в окупованій Оленівці жодного разу не погодилася ознайомитися з українськими матеріалами щодо вибуху в колонії: "Місію закрили, а я з ними навіть не зустрівся. На мій погляд, не зустрівся через їхнє небажання реально чимось займатися".
За словами Лубінця, упродовж усього часу роботи місії — 5 місяців, він неодноразово намагався зустрітися з її учасниками онлайн чи офлайн.
Зокрема, він висловлював готовність їхати у Нью-Йорк, щоб передати ті матеріали, які є в української сторони, а це експертний аналіз фото, відеоматеріалів, які оприлюднювали росіяни: "На наш погляд, на погляд експертів, не тільки українських, які брали в цьому участь, це був заряд, встановлений всередині цього бараку, який дає дуже високу температуру".
Однак, за його словами, місію закрили: "Про це повідомив речник Гутерреша на пресконференції, і на пряме запитання журналістів: Ви прийняли рішення закрити цю місію через те, що РФ не допустила представників місії до Оленівки? Відповідь була: "Ми це не коментуємо".
Нагадаємо, вранці 29 липня 2022 року російські пропагандистські ЗМІ заявили про обстріл колонії в Оленівці Донецької області, де утримуються українські полонені з "Азовсталі". Окупанти звинуватили в обстрілі ЗСУ. У Міжнародній волонтерській спільноті InformNapalm заявили, що Росія в Оленівці могла застосувати термобаричну зброю — військовополонених "азовців" спалили уві сні.
За даними Офісу генерального прокурора, внаслідок вибуху загинули близько 40 українських військових та 130 отримали поранення. Україна вимагає від ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста провести інспекцію колонії.
Місія ООН із розслідування теракту не змогла вирушити на територію слідчого ізолятора в Оленівці Донецької області, оскільки не отримала гарантій безпеки для її учасників.
6 січня 2023 року генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш розпустив місію, створену для розслідування вбивства українських військовополонених у Оленівці на Донеччині.
Омбудсмен України Дмитро Лубінець заявив, що рішення ООН про розпуск місії з розслідування теракту в Оленівці є черговою демонстрацією посередницько-нейтральної позиції цієї Організації.

Пентагон розкрив подробиці нового пакета військової допомоги України

Міністерство оборони США в п’ятницю оприлюднило подробиці нового пакета військової допомоги Україні на суму 800 мільйонів доларів, до якого увійшли зокрема вдосконалені звичайні боєприпаси подвійного призначення (DPICM), або касетні снаряди.
Новий пакет військової допомоги США містить додаткові боєприпаси для систем протиповітряної оборони Patriot та систем HIMARS, 155-мм і 100-мм артилерійські снаряди, ракети AIM-7 для протиповітряної оборони та зенітні комплекси Stinger і протитанкові комплекси Javelin.
З-поміж техніки згадується 31 155-мм гаубиця, 32 бойові машини піхоти Bradley та 32 бронетранспортери Stryker, а також 27 тактичних машин для евакуації техніки й 10 тактичних машин для буксирування й транспортування обладнання.

Крім того, у межах останнього пакета військової допомоги Штати передають обладнання для розмінування, ракети TOW, "високоточні авіаційні боєприпаси", безпілотні авіаційні комплекси Penguin, боєприпаси для підриву й системи для розмінування, стрілецьку зброю, понад 28 мільйонів набоїв до неї, а також запасні частини та інше польове обладнання.
Це вже 42-ий пакет допомоги, який Сполучені Штати передають Україні за програмою Presidential Drawdown Authority, тобто безпосередньо із власних запасів. Загальна сума військової допомоги з лютого 2022 року становить понад 41,3 мільйона доларів.
Касетні боєприпаси зазвичай випускають велику кількість дрібних елементів, тому їх вважають більш небезпечними для цивільного населення. Також у цих боєприпасів порівно високий відсоток нерозривання, через що вони становлять небезпеку протягом багатьох років після завершення конфлікту.
У 2008 року понад 120 країн ухвалили договір про заборону виробництва, використання й накопичення касетних боєприпасів. Сполучені Штати, Росія та Україна відмовилися приєднатися до нього.
У Білому домі раніше пояснювали, що надання касетних боєприпасів – тимчасовий захід, поки не будуть розгорнуті потужності для виробництва звичайних артилерійських боєприпасів. Крім того, Україна зобов'язалась мінімізувати ризик використання касетних боєприпасів.

ЗМІ: Члени НАТО погодилися витрачати на оборону від 2% ВВП

Країни-члени НАТО досягли консенсусу щодо того, щоби встановити обов’язковий поріг витрат на оборону на рівні 2% від ВВП.
Про це з посиланням на свої джерела повідомляє DPA.
За словами поінформованих співрозмовників агентства, союзники погодилися підвищити щорічні витрати на оборону до щонайменш 2% валового внутрішнього продукту (ВВП).
Це одне з очікуваних рішень майбутнього саміту НАТО у Вільнюсі.
Також у ЗМІ потрапили чутки про те, що для Люксембургу у цьому питанні готують виняток – через особливості цієї країни.
Нагадаємо, вже 11 країн-членів НАТО досягли або перетнули поріг у 2% ВВП на оборону, тоді як донедавна таких союзників було лише сім. На першому місці за обсягами витрат на оборону відносно свого ВВП опинилася Польща, на другому – США.
Порівняно з 2014 роком, найбільш суттєво зросли витрати союзників на східному флангу НАТО.

По всій Україні оголосили тривогу через зліт трьох МіГів у Росії

В Україні оголошено масштабну повітряну тривогу.
Про це говорить карта тривог, речник Повітряних сил Юрій Ігнат у коментарі УП.
Ігнат повідомив, що було зафіксовано зліт трьох винищувачів МіГ-31К з аеродрому Саваслейка у Росії.

Міноборони Британії відправить Україні партію спеціальних пожежних машин

Велика Британія поставить Україні 17 спеціалізованих пожежних машин. Вони підвищать здатність країни захищати свою інфраструктуру. Про це говорить заява міністра оборони Британії Бена Воллеса, яку…

Мер: В Івано-Франківську через негоду обвалилася частина пішохідного мосту

В Івано-Франківську сьогодні, 7 липня, внаслідок негоди завалилася частина пішохідного мосту. Про це говорить заява міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. "Увага. Сильні зливи наробили біди…

У Міноборони Білорусі вперше розповіли про табір, де чекають “вагнерівців”

Представники приватної військової компанії "Вагнер" поки що не прибували для огляду ймовірного місця розміщення бійців компанії в наметовому таборі в районі міста Осиповичі Могильовської області Білорусі.
Про це повiдомив помічник міністра оборони РБ генерал-майор Леонід Касинський, який прибув до табору, якого цитує російське видання ТАСС.

"Ні, оперативні групи поки що не приїжджали, не визначалися, не дивилися. Я думаю, що коли буде ухвалено остаточне рішення групою "Вагнер" розміщуватися чи не розміщуватися в Білорусії, тоді й будуть дивитися".

Касинський пояснив, що "це літній табір, який побудований у взаємодії з органами місцевої влади".
"Цей табір розгортався для тренування як військових, так і представників цивільної адміністрації в рамках розгортання системи територіальної оборони", - додав він.

За словами генерала, табір здатний вмістити близько 5 тисяч осіб. Він також зазначив, що "теоретично (військову) техніку можна розмістити де завгодно".

"Усе залежить від кількості цієї техніки. Це колишнє військове містечко. Інфраструктура збереглася: і бокси (для зберігання техніки) були, тут артилерійська бригада колись розташовувалася".
Що передувало: Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко під час зустрічі з журналістами повідомив, що Мінськ запропонував використати для розміщення бійців ПВК "кілька колишніх військових містечок, які використовували ще за радянських часів", зокрема під Осиповичами.
ЗМІ дізналися про роботи, які ведуться на території колишньої ВЧ №61732 у с. Ціль (Осиповицький р-н, Могильовська обл.), де раніше дислокувалася 465-та ракетна бригада ЗС РБ. Це приблизно 90 кілометрів від Мінська.
Супутникові знімки засвідчили, що там, найімовірніше будують наметове містечко.
Лукашенко 27 червня заявляв, що в Білорусі не будують таборів для ПВК "Вагнер", але за необхідності "допоможуть із розміщенням".

Білий дім: Гарантії безпеки для України досі не узгоджені

Сполучені Штати разом із іншими союзниками й партнерами продовжують вести дискусії про гарантії безпеки для України до її вступу в НАТО, але зміст цих обговорень не розголошуватиметься.
Про це на брифінгу для журналістів у п’ятницю заявила старша директорка з питань Європи Ради національної безпеки Білого дому Аманда Слот.
Представниця Білого дому підтвердила, що США "продовжують вести переговори з Україною, разом з іншими союзниками і партнерами, про те, як ми можемо найкраще запевнити Україну в їхній довгостроковій безпеці, щоб стримати будь-яку майбутню агресію після закінчення цієї війни".

"Але поки що ці розмови тривають. На даному етапі я не можу вдаватися в подробиці того, що ми обговорюємо", – підкреслила Слот.

Посадовиця лише зазначила, що на саміті НАТО – де такі гарантії безпеки, як очікується, можуть бути оголошені – Сполучені Штати запевнять у посиленні незмінної відданості забезпеченню того, щоб "Україна залишалася демократичною, незалежною, суверенною і процвітаючою".
"Наразі я не можу сказати наперед щось, окрім того, що ми залишаємося вкрай відданими тому, щоб продовжувати надавати підтримку, якої потребує Україна. Тому ми обговорюємо з ними структури і формати, які дозволять нам робити це ефективно", – пояснила представниця Ради нацбезпеки США.

Нагадаємо, за даними німецького видання FAZ, угода про гарантії безпеки для України може бути підписана до саміту НАТО, який відбудеться 11-12 липня у Вільнюсі.
Раніше президент Володимир Зеленський наголошував, що гарантії безпеки реально потрібні Україні, але не як альтернатива членству, а на час, поки Україна не стала членом НАТО.

Після Братислави Зеленський прилетів до Туреччини на зустріч з Ердоганом

Президент Володимир Зеленський підтвердив, що в п'ятницю, 7 липня, прибув до Туреччини для переговорів із турецьким лідером Реджепом Таїпом Ердоганом
Про це йдеться у повідомленні Зеленського у Telegram.
Український лідер проведе з Ердоганом переговори щодо "формули миру", саміту НАТО, гарантій безпеки та "зернової угоди".
Також у фокусі – відбудова України й "оборонні контракти між нашими підприємствами".
Раніше ЗМІ повідомляли, що Зеленський напередодні саміту НАТО у Вільнюсі відвідає Туреччину для зустрічі з Реджепом Таїпом Ердоганом, після чого турецький лідер може поговорити із главою Кремля Володимиром Путіним.
Нагадаємо, у четвер, 6 липня, Володимир Зеленський був з візитом у Болгарії, після чого вирушив до Праги та Братислави.

Кабмін: Виплати постраждалим від підриву ГЕС зможуть отримати і переселенці

Виплати постраждалим від підтоплення здійснюватимуться незалежно від того, чи отримує особа виплати ВПО. Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Рішення…

МВФ додав ще 4 структурних маяки у програму EFF для України

Міжнародний валютний фонд (МВФ) оприлюднив оновлений Меморандум після першого перегляду програми розширеного фінансування України EFF, додавши 4 структурні маяки. Про це йдеться у документі, оприлюдненому…

Генштаб: ЗСУ наступають та закріплюються на двох напрямках

За день було майже 20 бойових зіткнень з окупантами, ураїнські захисники продовжують наступати на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах.
Про це повiдомляє Генштаб ЗСУ.
"Противник зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої. Протягом доби відбулось близько 20 бойових зіткнень...
Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження з артилерії по виявлених цілях противника, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби".

Вночі росіяни атакували територію України іранськими дронами. Захисникам вдалося знищити 12 із 18 БпЛА.
Крім того, ворог завдав ракетного удару по території одного з інфраструктурних об'єктів Запоріжжя. Також завдав 42 авіаційних удари, здійснив близько 30 обстрілів з РСЗВ по позиціях українських військ та населених пунктах.
На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність. Протягом доби завдав авіаудару в районі Вільшаної Харківської області. Здійснив мінометні та артилерійські обстріли понад 15 населених пунктів Чернігівської та Харківської областей.
На Куп’янському напрямку противник намагався наступати в районах Новоселівського і Стельмахівки Луганської області. Захисники відбили усі атаки ворога.
На Лиманському напрямку протягом доби противник вів штурмові дії та намагався витіснити захисників із займаних позицій в районі північно-західніше Берестового Луганської області, успіху не мав.
Завдав авіаударів в районах Білогорівки Луганської області та Спірного на Донеччині. Артилерійських обстрілів зазнали понад 10 населених пунктів Луганської та Донецької областей.
На Бахмутському напрямку противник завдав авіаційних ударів в районах населених пунктів Богданівка, Олександро-Шультине, Біла Гора, Північне. Від ворожих артилерійських обстрілів постраждали більш як 15 населених пунктів Донецької області.
На Авдіївському напрямку ворог, за підтримки авіації, здійснив безуспішні наступальні дії в районах Новокалинового, Авдіївки та Невельського Донецької області.
У той же час, противник провів артилерійські обстріли понад 15 населених пунктів.
На Мар’їнському напрямку, під ворожим вогнем артилерії, захисники відбили усі атаки в районі міста Мар’їнка.
Противник завдав авіаційного удару біля Красногорівки Донецької області. Здійснив обстріли населених пунктів Красногорівка, Мар'їнка та Побєда Донецької області.

На Шахтарському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районі Благодатного Донецької області.
Завдав авіаційного удару біля Великої Новосілки. Здійснив обстріли понад 15 населених пунктів.
На Запорізькому та Херсонському напрямках противник зосереджує основні зусилля на недопущенні подальшого просування наших військ. Здійснив артилерійські обстріли понад 20 населених пунктів.
Авіація сил оборони за добу завдала 6 ударів по районах зосередження особового складу противника, 2 - по зенітно-ракетних комплексах та 1 - по пункту управління ворога. Також захисниками було знищено 2 розвідувальних БпЛА.
Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили пункт управління, 7 артилерійських засобів на вогневих позиціях та станцію РЕБ ворога.

ЗМІ: Німецька розвідка прослуховувала Пригожина й Лукашенка під час заколоту в РФ

Федеральна розвідувальна служба Німеччини (BND) могла отримати доступ до розмов ватажка групи Вагнера Євгена Пригожина й самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка під час заколоту в РФ наприкінці червня.
Про це йдеться в спільному розслідуванні німецьких мовників WDR і NDR.
За інформацією ЗМІ, німецька розвідка прослуховувала телефонні розмови ватажка "вагнерівців" й Лукашенка, коли вони обговорювали умови припинення заколоту в Росії. Таким чином, BND нібито безпосередньо дізналася про роль Лукашенка як посередника між Пригожиним і президентом РФ Володимиром Путіним.
Також, зазначають WDR та ARD, німецькі розвідники мали нечіткі докази можливого заколоту в Росії ще за тиждень до самих подій і намагались підтвердити інформацію в партнерів, але безуспішно – і тому й не повідомили про це канцлеру Олафу Шольцу.
"Як повідомляється, перше попередження від BND про події було надіслано німецькому уряду в п'ятницю ввечері – напередодні того, як найманці "Вагнера" окупували російські військові об'єкти та російське місто Ростов", – йдеться в розслідуванні.

Минулого тижня стало відомо, що Федеральна розвідувальна служба Німеччини розпочала внутрішню перевірку у зв’язку з тим, що не змогла передбачити спробу заколоту в Росії, а її керівнику Бруно Калю нібито загрожує відставка.
Нинішня інформація, однак, спростовує такі припущення.
Як повідомлялось, канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що невдалий заколот у Росії ослабив президента Володимира Путіна, але наслідки для вторгнення РФ в Україну залишаються незрозумілими.

США заморозили активи російських олігархів на понад півмільярда доларів

Сполучені Штати Америки з початку війни в Україні змогли заарештувати активи російських олігархів на понад півмільярда доларів. Про це говорить заява заступника генерального прокурора США…

Кличко звернувся до Шмигаля за роз’ясненнями щодо модульних укриттів

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля стосовно критеріїв до швидкоспоруджуваних захисних споруд цивільного захисту (ШСЗСЦЗ) модульного типу та можливості внесення їх до фонду захисних споруд цивільного захисту.
Про це повідомляє сайт КМДА.
"У Києві проводять комплекс заходів розширення фонду захисних споруд. На сьогодні є потреба у виготовленні ШСЗСЦЗ модульного типу, які можна було б оперативно встановити на місцевості та які забезпечать зниження ризику комбінованого ураження населення від уламків ракет та баражуючих боєприпасів. У зв’язку з цим міська влада Києва просить надати роз’яснення та критерії і вимоги до захисних споруд модульного типу, що захищають від уламків ракет, а також умови їх взяття на облік до фонду захисних споруд цивільного захисту. Відповідний лист сьогодні підписаний та направлений голові уряду", - йдеться у повідомленні КМДА.

У Кличка зазначають, що такі споруди модульного типу можна оперативно встановлювати на місцевості для захисту населення від уламків ракет та баражуючих боєприпасів. Столиця планує закупити та встановити понад 200 таких споруд. Насамперед - у спальних районах міста.
Також в столиці нарощується кількість найпростіших укриттів шляхом підземного простору, а також капремонту та дооснащення існуючих укриттів, повідомляють в КМДА.

Таврійський напрямок: Сили оборони мають успіх, знищили 28 одиниць техніки

Українські військові за останню добу ліквідували майже дві роти російських окупантів та знищили 28 одиниць ворожої техніки на Таврійському напрямку
Про це йдеться у повідомленні командувача оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Олександра Тарнавського в Telegram.
"На Таврійському напрямку Сили оборони системно вибивають ворога з позицій", — написав Тарнавський.

Протягом доби артилерійські підрозділи Сил оборони виконали 1247 вогневих завдань. Втрати ворога вбитими та пораненими склали майже дві роти. Також було знищено склад боєприпасів росіян.
Окрім того, українські бійці знищили 28 одиниць військової техніки окупантів, зокрема:

6 танків;
5 ББМ;
4 гармати Д-30;
самохідна артилерійська установка 2С9 "Нона";
3 БПЛА "Орлан-10";
самохідна артилерійська установка "Акація";
комплекс далекого візуального спостереження "Муром-М";
станція РЕБ;
автомобільна техніка.

"Просуваємось", — наголосив командувач.

Українофоб Захар Прилєпін записав нове відео з лікарні

Російський письменник, політик і українофоб Захар Прилєпін записав нове відео з лікарні.
Про це повiдомляє ТГ-канал Прилєпіна.
Українофоб, який пережив замах, показав, що встав на ноги. Вони скуті металевими конструкціями, що скріплюють.
"Усе, що нас не вбиває, робить нас сильнішими, мудрішими і злішими", - заявив на відео Прилєпін.

Раніше повідомлялося, що внаслідок вибуху в письменника серйозно постраждали ноги.
Передісторія:
6 травня в російській Нижегородській області підірвали автомобіль Audi, в якому їхав українофоб, письменник і член партії "Справедлива Росія" Захар Прилєпін, який начебто воював проти України. Тоді ЗМІ повідомляли, що Прилєпін важко поранений, а водій загинув. Як повідомила пресслужба Прилєпіна, внаслідок вибуху загинув його соратник, співробітник батальйону "Оплот" Росгвардії Олександр Шубін із позивним "Злой". МВС Росії заявило про затримання чоловіка, який може бути причетним до підриву машини Прилєпіна. Згодом у Слідкомі РФ відзвітували, що затриманий за підозрою в замаху на Прилєпіна уродженець України Олександр Пермяков визнав свою провину.