Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

ТЕЛЕГРАФ

“Укренерго” просить українців зменшити використання кондиціонерів

НЕК "Укренерго" зафіксувало найвище споживання електроенергії за першу половину літа 6 липня о 16:00 – українців просять зменшити використання кондиціонерів та потужних приладів. Про це…

Столтенберг: Зеленський візьме участь у саміті НАТО

Президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті НАТО у Вільнюсі в рамках започаткування нового формату взаємодії України з Альянсом.
Про це розповів у п’ятницю на пресконференції напередодні саміту НАТО генсек Єнс Столтенберг.
"Президент Зеленський приєднається до нас на інавгураційній зустрічі нової Ради Україна-НАТО. Вона буде платформою для кризових консультацій і ухвалення рішень, де ми всі збираємось як рівні для вирішення безпекових занепокоєнь", – сказав Столтенберг.
Нагадаємо, саміт НАТО відбудеться 11-12 липня в литовській столиці.

Кулеба: якщо НАТО не готове запросити Україну, то хай скаже, коли буде готовим

На саміті в Вільнюсі лідери НАТО мають вказати, коли будуть готові прийняти Україну.
Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, повідомляє Foreign Policy.
"Якщо лідери НАТО ще не готові надати запрошення на саміті, вони мають чітко вказати, коли вони будуть готові", - наголосив міністр.

За його словами, членство в Альянсі дійсно має формальні вимоги, однак запрошення - ні.
"Усе, що потрібно, - це стратегічне передбачення і політична воля", - наголосив Кулеба.

Саміт НАТО у Вільнюсі
На саміті Альянсу, який пройде 11-12 липня у Литві, Україна хоче отримати сигнал про підтримку вступу до НАТО після закінчення війни. Президент України Володимир Зеленський вважає, що країна має всі підстави для цього.
Крім того, Україна хоче отримати гарантії безпеки від країн-членів НАТО.
Зеленський заявляв, що Україні потрібні чіткі гарантії безпеки від Заходу, які зафіксують на папері. Країна хоче отримати гарантії на період, поки вона не стане повноправним членом Альянсу.

В Україні розпочалася нова ера високоточних воєн – ЗМІ

Великі війни – це трагедії для людей і країн, які в них беруть участь. Вони також змінюють те, як світ готується до конфліктів, що має…

У Києві проведуть навчання з національного спротиву

У Києві розпочали запис усіх бажаючих на одноденні безкоштовні навчання з підготовки до національного спротиву. Про це повідомили у КМДА. За словами заступника директора Департаменту…

Росіяни обстріляли Запоріжжя, поцілили в інфраструктурний об’єкт — ОВА

Російські війська вдень 7 липня обстріляли Запоріжжя. Внаслідок обстрілу виникла пожежа на одному з інфраструктурних об'єктів. Про це повідомив голова Запорізької ОВА Юрій Малашко. "Снаряди…

Зеленський з Чехії вирушив до Словаччини

Президент України Володимир Зеленський після візиту до Болгарії та Чехії вирушив до Словаччини.
Про це глава держави повідомив у своєму Twitter.
"Наступна – Словаччина. Важливі зустрічі в Братиславі з президентом Зузаною Чапутовою, премʼєр-міністром Людовітом Одором, головою Національної Ради Борисом Колларом", – повідомив Зеленський.
За його словами, на зустрічах мова йтиме про конкретну оборонну підтримку та євроатлантичну інтеграцію України, саміт НАТО та "формулу миру", двостороннє співробітництво, енергетичну безпеку.

Наступна – Словаччина. Важливі зустрічі в Братиславі з Президентом Зузаною Чапутовою, Премʼєр-міністром Людовітом Одором, Головою Національної Ради Борисом Колларом. Разом із нашим надійним сусідом говоримо про конкретну оборонну підтримку та євроатлантичну інтеграцію України,…— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) July 7, 2023
Володимир Зеленський відвідав Болгарію у першій половині дня в четвер, а ввечері вирушив до Чехії.

Зеленський: Що таке перемога та кінець війни

Президент України Володимир Зеленський заявив, що важливо, щоб перемога у війні настала не для однієї категорії людей, а для всіх.
"Що таке перемога і що таке кінець війни? Це залежить від втрат: Є люди, які втратили будинки, а є люди, які втратили своїх близьких. Дуже хочеться, щоб ця перемога була не для однієї категорії людей, а щоб вона справді була для всіх" , - сказав Зеленський під час брифінгу у Празі.

Він зазначив, що для України важливо не просто закінчити бойові дії, а відновити територіальну цілісність, суверенітет, повернути українців з російського полону та викрадених Росією дітей, а також покарати військові злочини російських вбивць.
"Це головні речі, які поєднують усіх нас" , - зазначив президент.

ЗСУ про темпи наступу на Бердянськ та Мелітополь: Створюємо сприятливі умови

Спікер Сил оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень заявив, що успіх у наступі на півдні — це не лише просування вперед. За його словами, у напрямку…

Інтенсивність обстрілів Харкова з території РФ зменшилася – ОВА

Інтенсивність обстрілів Харкова з території РФ зменшилася, заявив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. "Вона зменшилася. Тому що наші Сили оборони працюють у цьому напрямку.…

На дахах ЗАЕС росіяни встановили кулеметні гнізда – NYT

Російські війська розмістили кулеметні гнізда на дахах енергоблоків Запорізької атомної електростанції. Про це заявив президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін, повідомляє NYT. "Ми знаємо, що на…

Буданов про контрнаступ ЗСУ: успіх буде, але пізніше

Великий контрнаступ, який Збройні сили України розпочали минулого місяця проти російських окупаційних сил, буде успішним. Про це з посиланням на інтерв'ю глави Головного управління розвідки…

Швейцарія і Австрія приєднались до європейської ініціативи ППО “Небесний щит”

Міністри оборони Швейцарії, Німеччини та Австрії в п'ятницю підписали меморандум про взаєморозуміння щодо участі в європейській ініціативі "Небесний щит". Про це йдеться в повідомленні швейцарського…

Столтенберг озвучив рішення, які НАТО ухвалить щодо України

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розповів, що на саміті Альянсу у Вільнюсі лідери приймуть пакет по Україні, який міститиме три основні елементи. Про це Столтенберг…

На Таврійському напрямку РФ 18 разів атакувала позиції ЗСУ — речник

Протягом доби ворог 18 разів атакував позиції ЗСУ на Таврійському напрямку. Українські захисники знищили 156 окупантів, поранено – 135. Про це заявив речник об'єднаного пресцентру…

Вартість нового пакета зброї зі США сягне до $800 мільйонів – ЗМІ

Вартість нового пакета військової допомоги від США, про який адміністрація Байдена оголосить у п’ятницю, складе суму до $800 мільйонів. Про це повідомило агентство АР з посиланням на власні джерела.
Американські офіційні особи заявили в четвер, що про військову допомогу Україні буде оголошено в п'ятницю. Зброя надійде зі складів Пентагону і включатиме бронетранспортери "Бредлі" і "Страйкер", а також ряд боєприпасів, таких як снаряди для гаубиць і високомобільних артилерійських ракетних систем, відомих як HIMARS.
Крім того, за даними джерел, США вирішили надати Україні касетні боєприпаси. Очікують, що Пентагон надасть снаряди зі зниженим "коефіцієнтом невдач". Це означає, що у пакеті допомоги буде набагато менше боєприпасів, які можуть призвести до ненавмисних жертв серед цивільного населення.
Касетні боєприпаси зазвичай випускають велику кількість дрібних елементів, тому їх вважають більш небезпечними для цивільного населення.

Учора в Україні зафіксували найвище споживання електроенергії

В енергосистемі України зафіксували рекордне споживання електроенергії вдень 6 липня.
Про це заявив в "Укренерго".
Зазначається, що найвище споживання за першу половину літа було зафіксовано вчора о 16:00. Це на 7% вище ніж у найспекотніший день літа 2022 року і на 14% більше ніж у минулий четвер.
Для розуміння, таке зростання дорівнює виробничій потужності майже двох атомних енергоблоків. Причина суттєвого зростання споживання у першу чергу пов'язана з активним використанням кондиціонерів.

В "Укренерго" повідомляють, що високий рівень споживання вчора зберігався практично до кінця дня, що створювало значне навантаження на енергосистему. Адже ввечері знижується активність сонячних електростанцій, і для забезпечення покриття високого рівня споживання необхідно залучати додаткові потужності енергоблоків.
При цьому минулого літа такі піки споживання для енергосистеми не були занадто складним завданням. Водночас зараз різке збільшення навантаження суттєво ускладнює її роботу. Це пов'язано з тим, що енергосистема все ще відновлюється після масованих обстрілів росіян. Тривають масштабні ремонтні роботи на електростанціях та в мережі, і в роботі менше енергоблоків та основного обладнання високовольтної інфраструктури.
З огляду на це, українців просять зменшити використання кондиціонерів та потужних електроприладів з 16:00 до 23:00. Їх не слід вмикати одночасно, особливо у вечірні години. Енергомістке споживання слід переносити на інші години доби.